• Slujba de hram a Bisericii Congregatio Jesu

    Date: 2020.01.25 | Category: Copii cu disabilitati | Tags:

    Membrii din cadrul Asociatiei Iubeste-ma asa cum sunt au participat sambata 25 ianuarie 2019 la slujba de hram a Bisericii Congregatio Jesu din Popesti-Leordeni, dedicata fondatoarei congregatiei, Venerabila Maria Ward. Slujba a fost oficiata de Monseniorul Aurel Perca, Arhiepiscop Mitropolit al Arhidiecezei de Bucuresti.  

    Sfanta Liturghie a fost urmata de o agapa frateasca la care au participat si membrii asociatiei noastre.

    Multumim Sr. Patricia Rediu, Superioara Provinciala Congregatio Jesu Romania pentru invitatia adresata membrilor asociatiei noastre de a participa la sarbatoarea congregatiei! Ne rugam ca Domnul sa binecuvinteze mereu activitatea caritabila de apostolat a Congregatio Jesu in slujba educarii si formarii tinerilor, ajutorarii aproapelui in spirit crestin!